مبارزه با چاقی با زعفران به همراه مصرف خوراکی های سرد و تر

20 فوریه 2017
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

طب قدیم ایرانی که به طب سنتی شهرت دارد دارای دستوراتی است که برخی از آن ها برای علم ثابت شده اما برخی هنوز در دست پیگیری و آزمایش است. این طب معتقد است که برخی از خوراکی ها می تواند در چاق شدن تاثیر داشته باشد اما این بار ما از سوی زعفران نت به شما یاد می دهیم که مبارزه با چاقی با زعفران امکان پذیر است و چه بسا می تواند اثرات سو چاق کنندگی برخی خوراکی ها را از بین ببرد.

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

مبارزه با چاقی با زعفران به همراه خوراکی های سرد و تر

خوراکی هایی که مزاج سرد و تر دارند موجب می شوند که چاق بشویم. از این رو بهتر است که این گونه غذاها را با مقداری مواد گرم مثل زعفران همراه کرد. خوراکی های سرد و تر مثل برنج عموما مقدار زیادی نشاسته دارند که این ها همه به چاقی کمک می کنند. عموما مواد نشاسته ای و سرد به بیماری های کبدی نیز منجر می شوند.  بدین صورت می توانید برای مبارزه با چاقی با زعفران دوست شوید.

شوید و میخک برای کاهش سردی برنج

قبل تر گفته شد که مبارزه با چاقی با زعفران امکان پذیر است اما برای گرفتن سردی و تری خوراکی هایی مثل برنج می توانید از میخک، شوید و زعفران هم استفاده کنید. افزودن چنین خوراکی هایی که طبع گرم دارند با مواد سرد میزان زیادی از سردی و تری ان ها را می گیرد.

مبارزه با چاقی با زعفران

مبارزه با چاقی با زعفران و زیره

بهتر است که در پروسه مبارزه با چاقی با زعفران کمی هم از زعفران استفاده کنید. زیره نه تنها گرم است و خواص سردی برنج و غذا ها را می گیرد موجب می شود که میزان نفخ هم بسیار کم شود. با زیره می توانید به جنگ عوارض دستگاه گوارشی بروید و سوخت و ساز چربی و چاقی ها را بیشتر کنید.

حتما بخوانید:   زعفران تقلبی از چه موادی تشکیل شده و چقدر مضر است؟

مبارزه با چاقی با زعفران و سبوس

بهتر است که در هنگام استفاده از غذاهایی که آرد لازم هستند کمی زعفران به همراع سبوس به آن ها بیفزایید تا هم خاصیت گرمی بیشتری داشته باشند و هم اینکه کمک کنند که میزان چاق شدن کاهش پیدا کند. سبوس در این کار بسیار ماهرانه عمل می کند. البته نا گفته نماند که میخک هم می تواند تا حد زیادی جلوی مشکلات عصبی و درد ها را بگیرد!

مبارزه با چاقی با زعفران
برنج و خورش های گرم زعفران پسند

اگر شما نیز در جیره غذایی تان روزانه از برنج استفاده می کنید باید بدانید که برنج طبیعتی سرد دارد و می تواند موجب چاقی شود. برای اینکه از مضرات برنج سرد به دور بمانید می توانید برای مبارزه با چاقی با زعفران و برنج، از خورش هایی استفاده کنید که طبع گرم دارند و زعفران پذیر هستند و طمع دهنده هایشان از زمره زعفران استفاده می شود. بدین ترتیب می توانید این مشکلات را تا حد زیادی کاهش دهید.

نتیجه گیری:

برنج طبیعتی سرد دارد و برای اینکه بتوانید جلوی سردی آن را بگیرید تا چاق نشوید، یا اینکه بهتر بگوییم برای مبارزه با چاقی با زعفران و برنج همراه شوید تا بتوانید هم طبع سرد آن را متعادل کنید و هم اینکه از طعم بهتری برای آن استفاده کنید. خورش های گرم می تواند تا حد زیادی جلوی چاق کنندگی برنج را بگیرد. بنابراین اگر می خواهید جلوی چاق شدن خود را بگیرید می توانید این لینک را مشاهده کنید.

3/5 (2 نظر)

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

سهم صادرات در تجارت زعفران
مصرف زعفران برای چه افرادی مضر است و میزان مجاز آن چقدر است؟

زعفران گیاهی است که مزیت های زیادی دارد اما هر چیزی که همیشه عالی است، ... (بیشتر)

زعفران و رفع یبوست
درمان یبوست در بارداری، آیا درمان یبوست با زعفران حقیقت دارد؟

دوران بارداری دوران پر استرسی است که بسیاری از بانوان در چنین ایامی برای اینکه ... (بیشتر)

زعفران و سرطان کبد
زعفران و سرطان کبد ، جنگی نابرابر با پیروزی زعفران

زعفران به عنوان یکی از مهم ترین گیاهان دارویی به شمار می آید. به تازگی ... (بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید


افزودن دیدگاه