زعفران و سلامتی چگونه با هم رابطه مستقیم دارند

10 فوریه 2017
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

کمتر کسی است که طعم و عطر زعفران را بیاد نداشته باشد اما شاید به ظاهر برخی با گیاه آن آشنایی نداشته باشند. زعفران یک گیاه ساده و کوچک اس که ساقه دارد و شش گلبرگ در کنار آن به رنگ بنفش زندگی می کنند. در میان این گلبرگ ها سه رشته قرمز رنگ وجود دارد. این سه رشته، به سادگی می تواند در بسیاری از بیماری ها حلال مشکلات باشد. زعفران و سلامتی چیزی است که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

زعفران و سلامتی و نشاط

برخی بیماری ها مثل تیروئید کم کار افراد را با خستگی مفرط، روبرو می کند. گاهی احساس می شود که بدن کوفته است حتی بعد از خواب هم این اتفاق رخ می دهد. می توان چاره ی این حس بد را یک فنجان چای زعفران دانست. زعفران و سلامتی انسان دو دوست همیشگی هستند که می توان از طریق دم کردن آن، نشاط را خرید.
زعفران و سلامتی

زعفران و سلامتی خانم های باردار

هر چند در بیان ویژگی های زعفران اشاره کرده ایم که زعفران در سه ماهه اول بارداری می تواند به سقط جنین منجر شود اما در ماه های اخر بارداری می توان از طریق آن مشکلات سخت زایی را حل کرد. به همین ترتیب توصیه اکید بسیاری از متخصصان این است که ضمن مشورت با پزشک در ایام خاص بارداری حتما زعفران مصرف کنید تا در پرتو زعفران و سلامتی جنین بتوانید زایمان ساده تری داشته باشید.

زعفران و سلامتی لثه

لثه نیز بخشی از بدن است که محل نگهداری دندان هاست. برای اینکه دندان هایتان عمر بیشتری داشته باشند می توانید کمی زعفران مصرف کنید و به استحکام لثه ها کمک کنید. مصرف زعفران و سلامتی لثه رابطه مستقیمی با هم دارند.

حتما بخوانید:   پاسخ به یک سوال حیاتی؛ آیا درمان افسردگی با زعفران ممکن است؟

زعفران و سلامتی بیماران قلبی

بیشتر بیماری های قلبی بخاطر استرس و افسردگی رخ می دهند. از این رو می توان با مصرف درست زعفران به سلامتی قلب و عروق دست یافت و تنش ها را تا حد زیادی دور کرد. مصرف زعفران و سلامتی قلب و عروق، یکی از چیزهایی است که در طب سنتی به آن بسیار توجه می شود. حتی با استفاده از یک فنجان زعفران دم کرده می توانید بی خوابی های تان را هم کاهش دهید و به سلامت عملکرد قلب کمک کنید.

زعفران و سلامتی

زعفران و سلامتی سایر اعضای بدن

زعفران بر سلامتی بسیاری از اجزای بدن نقش دارد. مثلا چشم ها با مصرف زعفران کم سو نمی شوند و بیمارانی که سیاه سرفه دارند، بهبود می یابند. حتی افرادی که از سنگ های کلیه و حتی درد شکم رنج می برند می توانند با کمی مصرف زعفران سلامتی خود را بدست آورند. آسم و بیماری های تنفسی نیز با زعفران رابطه خوبی ندارند و با مصرف زعفران می توان به سلامتی رسید.

نتیجه گیری

بدین صورت، زعفران و سلامت با هم ارتباط تنگاتنگی دارند و به بیماران قلبی، ریوی، کلیوی، و غیره کمک می کند که بتوانند سلامتی خود را دگر باره به آغوش کشند و از زندگی لذت ببرند. البته فراموش نشود که باید این گیاه را به درستی و به طور مشخص میل نمود تا از آثار زیانبار استفاده افراطی آن جلوگیری شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد زعفران اینجا را کلیک کنید

3/5 (1 نظر)

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

مهمترین خواص زعفران برای زنان را بخوانید

زعفران خواص بی‌شماری دارد و در درمان بسیاری از اختلال‌های روحی و جسمی، می‌توانیم ردپای ... (بیشتر)

زعفران و درمان سرطان روده
زعفران و درمان سرطان روده چقدر واقعیت دارد؟

سرطان روده یکی از بیماری هایی است که به دلیل های مختلفی ممکن است رخ ... (بیشتر)

گیاهان دارویی در بارداری
گیاهان دارویی خطرناک در دوران بارداری و آنچه باید خانم‌ها پرهیز کنند

گیاهان دارویی هم مثل بقیه داروها، تجویز به خصوص خود را دارند و نباید در ... (بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید


افزودن دیدگاه