زعفران و درمان ام اس، چگونه امکان پذیر است؟

8 فوریه 2017
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

بیماری ام اس یکی از بیماری هایی است که در دهه اخیر بیش از قبل سر از میان مردم در اورده است به طوری که متاسفانه، شیوع آن طوری شده که کمتر افراد هنگام بروز مشکل، به علایم آن پی خواهند برد. اما خوردن برخی خوراکی های محلی می تواند جلوی بروز و حتی پیشرفت آن را بگیرد. زعفران و درمان ام اس رابطه بسیار خوبی با هم دارند اما در این مقاله زعفران.نت قصد دارد به بررسی این بیماری و در کنار آن روش درمانش با زعفران بپردازد.

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

یکی از پژوهشگران طب سنتی معتقد است که عامل اصلی بیماری ام اس، ضعف و به هم ریختگی در سیستم عصب و اختلال در آن است. اگر مواد غذایی با طبع سرد مثل برنج، و ماست و ترشیجات به صورت بی رویه صورت گیرد، می تواند ابتلا به ام اس را قوت ببخشد.

همچنین ایشان معتقد هستند که یبوست های زمان دار می تواند یکی دیگر از علت های بروز بیماری ام اس باشد. در واقع بیماری ام اس حاصل ضعف عملکرد انتقال پیام عصبی می شود که هرچه طبع بدن سرد تر باشد، رساندن پیام ها با سختی بیشتری مواجه خواهد بود. کمبود ویتامین ها نیز در بدن می تواند به این مشکل بیش از حالت عادی دامن بزند. با این حساب تا کنون باید کمی به اهمیت زعفران و درمان ام اس پی برده باشید.

 

اهمیت زعفران و درمان ام اس

زعفران و درمان ام اس
نکته ای که در این جا می توان به آن اشاره کرد اهمیت زعفران و در مان ام اس است، که این موضوع به شما کمک می کند تا حد امکان از خاصیت گرم بودن آن استفاده کنید و جلوی این بیماری را بگیرید. زعفران با خواص گرم خود و ویژگی هایی که دارد می تواند میزان سردی را در بدن به تعادل برساند و بدین طریق به عنوان یک راه حل برای درمان ام اس به شمار آید.

حتما بخوانید:   مرکب زعفران و سنت جشن آیئنی هخامنشی آن

 

کاهش استرس  و زعفران و درمان ام اس

زعفران و درمان ام اس

استرس ها نیز یکی دیگر از عوامل بیماری ام اس هستند که اگر بتوان از آن دوری جست می توان جلوی این بیماری را گرفت اما فراموش نکنید که در صورتی که به استرس های پیاپی دچار هستید می توانید با کمک زعفران و درمان ام اس سلامتی بیشتر و طول عمر بیشتری داشته باشید. با این حساب مصرف زعفران، زنجبیل، دارچین، سیاه دانه و عسل فوق العاده برای افراد مبتلا به ام اس مفید است.

یک نکته مهم در این باره این است که افراد بالای ۴۰ سال باید بیش از جوان تر ها به فکر تنظیم صحیح مصرف غذای خود باشند چرا که در این سن مغز انسان رو به سردی بیشتر می رود و این افراد باید مراقب نوع و میزان مصرف خوراکی های خود برای تعدیل رطوبت و سردی مغز باشند تا بتوانند جلوی بسیاری از بیماری ها را بگیرند.

در صورتی که تمایل دارید بیش از این در مورد بیماری ام اس بدانید می توانید این مطلب را مشاهده کنید.

3.5/5 (2 نظر)

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

رفع گرفتگی رگ قلب با زعفران
رفع گرفتگی رگ قلب با زعفران درمانی بهترین پیشنهاد پزشکان است

گرفتگی رگ های قلب یکی از مشکلاتی است که بیشتر بیماری های قلبی از آن ... (بیشتر)

مبارزه با چاقی با زعفران
مبارزه با چاقی با زعفران به همراه مصرف خوراکی های سرد و تر

طب قدیم ایرانی که به طب سنتی شهرت دارد دارای دستوراتی است که برخی از ... (بیشتر)

زعفران و مصرف آن در بارداری
زعفران و مصرف آن در بارداری

زعفران به عنوان یک ادویه در رژیم غذایی در منطقه آسیا و مدیترانه به مصرف ... (بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید


افزودن دیدگاه