سوهان زعفرانی و عسلی بهترین شیرینی طبیعی برای ایام عید

7 مارس 2017
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

کم کم به ایام عید نزدیک می شویم اما چیزی که امروز زعفران.نت قصد آموختن به شما دارد تنها محدود به ایام عید نیست و شما می توانید آن را هر زمان که دوست دارید تهیه کنید. سوهان زعفرانی و عسلی در واقع سوهانی است که به همراه چای در مهمانی ها سرو می شود تا کام عزیزان مان را شیرین کند. در این مقاله به طرز تهیه این سوهان خواهیم پرداخت.

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

سوهان زعفرانی

مواد لازم برای تهیه سوهان زعفرانی

  • روغن مایع ۱/۸ پیمانه
  • شکر ۱ و ۱/۴ پیمانه
  • عسل ۲ قاشق سوپخوری
  • آب ۱/۸ پیمانه
  • گلاب ۱/۸ پیمانه
  • کنجد یک و نیم تا ۲ پیمانه
  • زعفران به میزان لازم

طرز تهیه سوهان زعفرانی

اول از هر چیز شکر را در یک شیرجوش نچسب می ریزیم و آب و گلاب و روغن مایع را به آن اضافه می کنیم و کمی بهم می زنیم تا بتوانیم همه را با هم مخلوط کنیم. حالا باید ظرف را روی شعله ملایم قرار بدهیم و سعی کنیم آرام آرام به هم بزنیم. وقتی که مایع یک دست شد، و کمی حرارت دید، باید به آن عسل را اضافه کنیم. دقت کنید که در این شرایط دیگر نباید محتویات را به هم بزنید. باید صبر کنید تا مایع خود به خود قوام آید. دقت کنید که باید این مرحله حدودا ۲۰ دقیقه طول بکشد تا رنگ آن کاراملی شکل شود. برای به هم زدن و یک دست شدن کافی است که شما دسته شیرجوش را هر چند مدت یکبار بگیرید و آن را به هم بزنید و به صورت دورانی آن را حرکت دهید.

سوهان زعفرانی

در همین حالت برای آماده سازی کنجد کافی است که آن را در تابه ای بریزید و روی اجاق بگذارید تا کمی بوی خامی آن از بین برود. دقت کنید که اصلا نباید روی آن را نمک بپاشید. باید کنجد به تنهایی بو داده شود تا در سوهان زعفرانی مان طعم بسیار دلنشینی پیدا کند.

حتما بخوانید:   شیر زعفران و خواص فوق العاده آن به عنوان یک نوشیدنی گرم

اگر از بادام یا پسته استفاده می کنید نیازی به بو دادن آن ها نیست.

بعد از اینکه مایع به جوش آمد، آن را از شعله برداشته و زعفران ساییده شده مان را که در آب جوش آن را حل کرده ایم به آن اضافه می کنیم. در این مرحله باید مایع یا همان شربت را به هم بزنید و بعد مجددا روی اجاق قرار دهید و کنجد ها و پسته و بادام ها را به آن اضافه کنید. باید به طور مداوم و کاملا آرام شربت را با کنجد به هم بزنید. این کار باعث میشود که کنجد کم کم رنگ زیباتری پیدا کند و روغن آن هم خارج شود که این به خوش طعم تر شدن سوعان زعفرانی می انجامد.

وقتی که مخلوط آماده شد، باید یک سینی را چرب کنید یا اینکه روی یک سینی کاغذ روغنی پهن کنید. بعد مایع را به صورت قاشق به قاشق روی آن پهن کنید و اجازه دهید که آرام آرام خنک شود.

بدین صورت اگر به طور یک دست مایع را پهن کرده باشید می توانید آن را به قطعات دلخواه تقسیم کنید و در کنار چای آن را میل نمایید.

نتیجه گیری

سوهان زعفران و عسل و کنجد سوهان مشهوری است که به سادگی در منزل تهیه می شود و شما می توانید از طریق آن در کنار چای پذیرایی خوبی از مهمان ها داشته باشید. برای اینکه با انواع سوهان ها آشنا شوید می توانید این مطلب را بخوانید.

0/5 (0 نظر)

زعفرون بخر، گلبرگ زعفرون ببر !!

با کد تخفیف ۱۵ هزار تومانی offer_zf همین الان هم زعفرونت رو بخر و هم گلبرگ زعفران جایزه ببر
همین الآن جایزه‌ت رو ببر

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

شیر زعفران
شیر زعفران و خواص فوق العاده آن به عنوان یک نوشیدنی گرم

در فصل زمستان نوشیدنی های گرم بیش از هر چیزی مد نظر قرار می گیرد. ... (بیشتر)

شیرینی پسته ای زعفرانی
شیرینی پسته ای زعفرانی را با روش حرفه ای ها طبخ کنید

شیرینی پسته ای زعفرانی یکی از مدل های شیرینی هایی است که رنگ زیبای زرد ... (بیشتر)

نان زعفرانی
نان زعفرانی را به روش نروژی و سوئدی در منزل تهیه کنید

نان زعفرانی یکی از مرسوم ترین شیرینی های سنتی در کشور ایران و همینطور در ... (بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید


افزودن دیدگاه